Filipinli Bakıcı

Çocuğunun geleceği planlayan her bilinçli ebeveyn evladının en azından 1 tane yabancı dil konuşabilmesini veya öğrenmesi ister. Bu, yabancı dil seçeneği genellikle İngilizce olmaktadır. Bir çocuğa bebekliğinden itibaren en iyi İngilizce dilini öğreten filipinli bakıcı olduğunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz. Ülkemizde veya yurt dışında 150 den fazla ülkede yenidoğan bebek bakımı veya çocuk bakımında profesyonel bakıcı hizmeti sunan ana dili “İngilizce” olan filipinli bakıcılardır. Bir işveren ebeveynin filipinli bakıcı tercih etmesinin nedeni tabiki de tek iyi İngilizce konuşabilen bir bakıcı olması değildir. En belirgin özellikleri İngilizce konuşabilen ve öğreten kişi olmasının yanı sıra özellik olarak eğitimli, referanslı, deneyimli, güvenilir ve profesyonel bakıcı olmasıdır. 

Filipinli Bakıcı

Filipinli bakıcı, yenidoğan bebek bakımı veya 0-8 yaş arasındaki bebek ve çocuk bakımı için Türkiye’ye Filipinlerden gerekli olan yasal izinleri alınarak istihdam edilmek üzere getirilen yabancı dil (İngilizce) bilen bakıcı adayıdır. Türkiye’de resmi kayıtlara göre bilinen 10.000’den fazla filipinlerden istihdam etmek üzere getirilmiş bakıcı adayı bulunmaktadır. Doruk Danışmanlık olarak 2005 yılından itibaren “Türkiye’ye ilk filipinli bakıcı ve dadı getiren” özel istihdam bürosu olarak 2000’den beri aileler için bakıcı danışmanlık hizmeti vermekteyiz. 

Filipinli Bakıcı Özellikleri ve Görevleri

Filipinli Bakıcılar

Filipinli bakıcılar, Türkiye’de ve birçok dünya ülkesinde bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, dadı ve ev yardımcısı olarak hizmet vermektedir. Filipinli bakıcılar, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da genellikle hem gündüzlü veya hemde yatılı olarak çalışan ev hizmetleri sektöründe profesyonel hizmet veren bakıcılardır. Diğer illerde ise genellikle evde yatılı kalarak çalışan bakıcıdır. 

Filipinli Bebek Bakıcısı

Filipinli bebek bakıcısı, genellikle yenidoğan veya doğumdan 2-3 ay sonra işe başlayacak ebeveynlerin tercih ettiği yatılı çalışan bakıcıdır. Filipinli yenidoğan bebek bakıcı, bebek bakımı konusunda A’den Z’ye eğitimli, sorumluluk sahibi, deneyimli ve referanslı olup güvenilirlikleri en üst seviyedeki çalışkan bakıcılardır. Genellikle yenidoğan bebek sahibi anne ve babalar minimum 2-3 yıl en fazla ise 5 yıl ve üzeri filipinli bebek bakıcısı adayını evde çalıştırmaya devam eder.

Filipinli Çocuk Bakıcısı

Filipinli çocuk bakıcısı ise genellikle 9 aylıktan sonra ebeveynlerin çocuğun yabancı dil (İngilizce) öğrenmesi için tercih ettiği yatılı çalışan bakıcıdır. Filipinli çocuk bakıcı, çocuk bakımı ve eğitimi konusunda disiplinli A’den Z’ye eğitimli, uzman, sorumluluk sahibi, deneyimli ve referanslı olup güvenilirlikleri en üst seviyedeki çalışkan ingilizce bilen bakıcıdır. Genellikle yenidoğan bebek sahibi anne ve babalar minimum 2 yıl en fazla ise 3-4 yıl ve üzeri filipinli bebek bakıcısı adayını evde çalıştırmaya devam eder.

Filipinli Bakıcı Fiyatları (2023-2024)

Bu yazımız, 01.10.2023  tarihi itibari ile geçerli olan ve en güncel filipinli bakıcı maaşlarıdır. Gündüzlü haftanın 5 günü çalışan filipinli bakıcı fiyatı 1.100 ila 1.300 $ Dolar arasında olup, Yatılı kalabilen filipinli bakıcı ücretleri ise 1.300 ila 1600 $ dolar arasıdır. 

Hizmet Noktalarımız:

Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu Anadolu Yakası: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Türkiye: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon,  Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

Call Now Button